Літописи монастиря

Братія

Ігумен Меркурій (Бікіра)-намісник

Народився 30 грудня 1980 року в селі Ушня, Золочівського району, Львівської області  в родині православних християн.

У 1987 р. пішов на навчання до першого класу Ушнянської неповної середньої школи с. Ушня. З 1995 продовжив навчання в Сасівській середній школі с. Сасів, яку успішно закінчив у 1997р.

З 1987-1997  при храмі Введення Пресвятої Богородиці с. Ушня  виконував послух паламаря, співав у парафіяльному хорі.

У 1997 р. поступив у Львівську Духовну Семінарію, яку на відмінно закінчив в 2001р. Під час навчання в семінарії  виконував послух уставщика богослужбової групи, співав у семінарському хорі, служив іподияконом.

Після закінчення Львівської Духовної Семінарії, з 2001 по 2003 рр. працював вчителем християнської етики в Ушнянській неповній середній школі с. Ушня. Праралельно  у парафіяльній церкві Введення Пресвятої Богородиці с. Ушня  виконував послух дяка.

З 2004 по 2005 працював керівником парафіяльного хору храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Malczyce, w województwie Dolnośląskim, w Powiecie Średzkim (Польща). В роках 2004-2006 навчався у  Християнській Богословській Академії  (Chrześcijańska Akademia Teologiczna) м. Варшава (Польща).

З 2005 по 2006 був послушником у чоловічому монастирі Покладення ризи Пресвятої Богородиці що на Святій Горі, Золочівський район, Львівська область.

З 2006 по 2008 ніс послух дяка у храмі вмч. Георгія Побідоносця м. Львів УПЦ КП

21 грудня 2008 року митрополитом  Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) у Покровському кафедральному соборі м. Львова був рукоположений в сан диякона. 22 грудня 2008 року митрополитом  Львівським і Сокальським Андрієм (Гораком) у Покровському кафедральному соборі м. Львова був рукоположений в сан священика і призначений штатним  священиком у храм вмч. Георгія Побідоносця м. Львів УПЦ КП, в якому прослужив до 2014 р.

З 2012 по 2014 рр. продовжив навчання  у  Львівській Православній Богословській  Академії  УПЦ КП ,  яку успішно закінчив у 2014 році,  отримавши  диплом “Магістра Богослів’я”.

12 березня 2009 р. Високопреосвященнійшим  Андрієм, митрополитом Львівським і Сокальським до свята Пасхи  був нагороджений камилавкою.

2 травня 2013 р. Високопреосвященнійшим Димитрієм, митрополитом Львівським і Сокальським  до свята Пасхи був нагороджений наперсним хрестом.

23 жовтня 2014 р. з благословення  Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського був переведений з Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП  до Рівненсько-Острозької єпархії УПЦ КП і з благословення  Високопреосвященнійшого  Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького  був призначений настоятелем Свято-Миколаївського Собору м. Дубно.

3 грудня 2014 р. після Всенічного Бдіння, яке відбулося напередодні свята Введення в храм Пресвятої Богородиці у соборі Свт. Миколая Чудотворця м. Дубно, з рук Високопреосвященнійшого  Іларіона, архієпископа Рівненського  і Острозького прийняв  чернечий постриг з ім’ям Меркурій, в честь прп. Меркурія  Бригинського.

13 грудня 2014 р. Святійшим Синодом УПЦ  КП був призначений  намісником  новоствореного Свято-Миколаївського  чоловічого монастиря м. Дубно.

19 грудня 2014 р. на перший храмовий празник Свято-Миколаївського чоловічого монастиря, під час Божественної Літургії, священноархімандритом монастиря, Іларіоном, архієпископом Рівненським і Острозьким був возведений в сан ігумена.

1 вересня 2015 р. ігумен Меркурій (Бікіра) Синодальним Управлінням Військового Духовенства (СУВД  УПЦ КП ) був призначений військовим капеланом  25 Бригади Високомобільних  Десантних  Військ  і відбув у другу ротацію військових священиків на Схід України, в зону АТО. За службу військовим священиком (капеланом) у Збройних Силах України  був нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України», а також медаллю «За служіння Богу і Україні»

19 грудня 2016   з благословення Святійшого Патріарха Філарета, архієпископом Іларіоном нагороджений хрестом з прикрасами.


Ієромонах Олексій (Тіт)-скарбник

Народився 22 квітня 1989 року в селі Білоберіжжя, Дубенського району, Рівненської області, православний християнин.

У 1996 році вступив до ЗОШ № 1 м. Дубна. В 2001 році перейшов до Дубенської гімназії № 1.

У 2006 році після закінчення школи вступив до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені ак. В. Лазаряна на факультет “Управління процесами перевезень” спеціальності “Організація перевезень і управління на залізничному транспорті”. В 2012 році закінчив повний курс університету з присвоєнням кваліфікації інженера з організації перевезень і  управління на залізничному транспорті.

В 2013 році переїхав у Дубно і зареєструвався в місцевому міськрайонному центрі зайнятості населення, звідки був направленний на роботи тимчасового характеру на ПАТ “Дубенському заводі гумо-технічних виробів”.

Впродовж 2014-2016 рр. навчався в інституті післядипломної освіти Національного університету водного господарства та природокористування за спеціальністю “Економіка підприємства”, котрий успішно закінчив.

У 2016 році поступив у Рівненську Духовну Семінарію. Під час навчання в семінарії  проходив послух в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі.

23 березня 2018 р. після Ранньої з читанням кафизми в Свято-Миколаївському чоловічому монастирі з рук Високопреосвященнійшого Іларіона, архієпископа Рівненського  і Острозького прийняв  чернечий постриг з ім’ям Олекій, в честь прп. Олексія  чоловіка Божого.

1 квітня 2018 року архієпископом Рівненським  і Острозьким Іларіоном у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне був рукоположений в сан ієродиякона.

22 липня 2018 року архієпископом Рівненським  і Острозьким Іларіоном за Божественною Літургією у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне був рукоположений в сан ієромонаха.

23 липня 2018 року Високопреосвященнішим архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном призначається скарбником Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.


Протоієрей Тарас Гордійчук-благочинний

Народився 24 березня 1990 року у м. Дубно, Рівненської області. В 1997 році пішов в Дубенську ЗОШ І-ІІІ ст. №3, яку закінчив у 2007 році. Під час навчання в школі ніс послух паламаря та дзвонаря в Свято-Іллінському кафедральному соборі міста Дубно.

Після закінчення школи, в 2007 році, поступив в Рівненську Духовну Семінарію, яку у 2010-му році закінчив на відмінно. Під час навчання в семінарії ніс послух іподиякона.

З 2007 по 2011 рр. навчався (заочно) в Рівненському Державному Гуманітарному Університеті.

У 2010-му році поступив в Київську Духовну Академію УПЦ КП, яку закінчив у 2011-му році отримавши диплом «Магістра богослів’я».

24 липня 2011 р. одружився, є донька.

29 серпня 2011 р. за Божественною  Літургією у храмі свт. Миколая Чудотворця с. Пересопниця, у день перенесення Нерукотворного Образа, хіротонізували у диякони, Михаїлом, Єпископом Дубенським Вікарієм Рівненської єпархії УПЦ КП. Проходив дияконське служіння у Свято- Воскресенському соборі УПЦ КП.

30 жовтня 2011р. за Божественною Літургією у Свято-Воскресенському кафедральному соборі хіротонізували у пресвітера, Михаїлом Єпископом Дубенським Вікарієм Рівненської єпархії УПЦ КП.

31 жовтня 2011 р. призначений настоятилем вільної Свято-Параскєвської парафії с. Понебель.

9 квітня 2012 року за Божественною Літургією, Високопреосвященнішим Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном був нагороджений Набедреником.

За щиру і ревну працю на благо Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату 28 жовтня 2012 р., за Божественною Літургією, Високопреосвященнішим Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном був нагороджений Камилавкою.

8 квітня 2015 року, у Велику середу Страсної седмиці Великого посту, Високопреосвященнішим Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном був нагороджений Наперсним Хрестом.

1 вересня 2015 року  Синодальним Управлінням Військового Духовенства (СУВД  УПЦ КП ) був призначений військовим капеланом в групу інформаційно-психологічної підтримки сектору «А»

19 травня 2017 року, за власним бажанням, був звільнений від обов’язків настоятеля Свято–Параскєвської парафії і був призначений Високопреосвященнішим Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном настоятилем Свято-Миколаївської парафії с. Кам’яниця Дубенського районного благочиння.

4 квітня 2018 року Високопреосвященнішим архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном був возведений в сан протоієрея. 31 липня 2018року, за власним бажанням, звільняється від обов’язків настоятеля Свято-Миколаївської парафії с. Кам’яниця і призначається Високопреосвященнішим Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном штатним кліриком Свято-Миколаївського собору (Свято-Миколаївський чоловічий монастир).

31 липня 2018 року Високопреосвященнішим архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном призначається благочинним Свято-Миколаївського чоловічого монастиря.

За службу військовим священиком (Капеланом) у Збройних Силах України  був нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України», медаллю «За служіння Богу і Україні», медаллю « За Гідність і Патріотизм»  і відзнакою як волонтера «За служіння Богу і Україні»


Протоієрей Анатолій Матвійчук-духівник